Damian Zaborowski

trener wokalny

Wokalista, aktor teatralny, nauczyciel śpiewu, tancerz. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie śpiewu jazzowego wokalistki Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Wokalistyka, specjalizacja – śpiew solowy, w klasie wybitnego tenora  prof. Piotra Kusiewicza. Obecnie dalej kształci się na licznych warsztatach wokalnych m.in. w Łodzi, Szczecinie, Kulicach.. Czynnie koncertuje solowo na scenach polskich oraz zagranicznych.

Przez sześć lat współpracował ze szczecińskimi teatrami musicalowymi, gdzie figurował w roli solisty oraz tancerza. Występował na największych scenach w Polsce, gdzie tworzył rolę do takich musicali jak „Chicago”, „West Side Story”, „Miss Saigon” czy „My Fair Lady”. W swoim dorobku artystycznym ma największe arie operowe, przeboje musicalowe oraz standardy jazzowe.

Jest jurorem regionalnych konkursów wokalnych dla dzieci i młodzieży. Prowadzi zajęcia z emisji głosu oraz tańca musicalowego. W 2013 r. pod patronatem mgr Artemidy Ikonomu-Cichockiej prowadził grupę musicalową w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie. Jako choreograf dalej rozwijał swoje umiejętności w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie tworzył choreografię na zajęciach Ruchu scenicznego.

 

Leave a Reply