O MUSICALU

Musical to forma teatralna, która łączy w sobie taniec, śpiew i dialogi mówione. Wykonywana przez grupę artystów, z których każdy posiada umiejętności taneczne i wokalne. Musical wykorzystuje różne techniki taneczne i wokalne. Podobnie jak w sztuka teatralna, może mieć różną fabułę. Dialogi mówione przeplatane są piosenkami wykonanymi solo, w duetach lub najbardziej widowisko – w zespołach, co połączone z energiczną choreografią daje odbiorcom niesamowite wrażenie artystyczne. Musicale mają różny czas trwania. Wahają się od krótkich, jednoaktowych przedstawień, do wielu aktów, ale zwykle trwają od 1,5 do 3 godzin. Zazwyczaj są przedstawiane w dwóch aktach z jednym, 10-20-minutowym antraktem (przerwą). Spektakle obywają się na scenach teatralnych o odpowiedniej scenografii, a artyści wychodzący na scenę są ucharakteryzowani, co pozwala im jeszcze lepiej wykreować graną przez nich postać.

TANIEC

Zajęcia taneczne w Studio Musicalove

 • Różne style taneczne od baletu po hip hop

  Taniec współczesny, jazz, taniec musicalowy, hip hop, taniec irlandzki, step to zajęcia mające na celu poprawienie koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała jak i  rozwijają poczucie rytmu, uczą wyrażania emocji poprzez ruch oraz dążą do jego teatralizacji. Na zajęciach baletowych istotą jest poznanie elementów rytmiki oraz tajniki tańca klasycznego przy akompaniamencie pianisty. W czasie zajęć wykonywane są ćwiczenia przy drążku. Zajęcia baletowe wypływają pozytywnie na równowagę, poprawiają sylwetkę i postawę. Poprawia się koordynacja ruchowa, co wpływa na rozwój zręczności, płynności ruchów i wdzięku. Balet rozwija wrażliwość muzyczną i estetyczną.

 • Choreografia dla całej grupy i solistów

  Wykładowcy będą przeplatali różne style taneczne w zależności od choreografii i scenariusza  poruszanego musicalu. Na każdym zjeździe opracowywany będzie wybrany element choreografii i dopracowywany w najdrobniejszym szczególe.

 • Jak przygotować się do zajęć tanecznych

  Aby w pełni uczestniczyć w zajęciach tanecznych najważniejszy jest wygodny strój. Dla dziewczyn szczególnie polecamy leginsy, T-shirt, wygodne miękkie obuwie najlepiej typu baletki z antypoślizgową podeszwą. Włosy nie powinny przeszkadzać w ruchu, mile widziane związane w kucyk. Chłopakom najlepiej się sprawdza lekki dres, T-shirt, obuwie także miękkie typy baletki z antypoślizgową podeszwą. Z racji specyfiki zajęć tanecznych warto mieć przy sobie strój na zmianę, ręcznik i wodę do picia.

WOKAL

Zajęcia wokalne z Studio Musicalove

 • Zajęcia grupowe

  W czasie tych zajęć uczniowie pracują nad poprawną emisją głosu i oddechem. Poznają różne techniki śpiewu: śpiew musicalowy, klasyczny, jazzowy, SLS, MIX. Śpiew w grupie uczy koncentracji, wspomaga pamięć muzyczno-rytmiczną, uczy dyscypliny oraz pracy zespołowej. Zajęcia te pozwalają na odkrywanie swojego potencjału scenicznego, pomagają przełamywać nieśmiałość i pomagają odkrywać własną, niepowtarzalną barwę głosu. W czasie wspólnego śpiewu uczestnicy mają możliwość jeszcze lepszego poznania się i opracowania fragmentów, które w spektaklu będą wykonywane wspólnie.

 • Indywidualne spotkania z solistami

  Na zajęciach indywidualnych soliści będą mieli okazję, by popracować nad szczegółami piosenki z prowadzącym. Pozwoli to na jeszcze lepsze przygotowanie solówek pod względem muzycznym t.j. wydobycia dźwięku, frazowania, ekspresji muzycznej i wielu innych ważnych elementów.

 • Jak przygotować się do zajęć wokalnych

  Oprócz chęci i energii do działania nasi kursanci powinni zaopatrzyć się w teczkę, w której będą trzymać wszystkie niezbędne materiały nutowe, gumkę oraz ołówek do nanoszenia uwag przekazywanych przez instruktorów. Nadrzędną sprawą jest także zdrowe gardło.;)

TEATR

Zajęcia teatralne w Studio Musicalove

 • Ruch sceniczny

  Stosowanie zróżnicowanych technik teatralnych i dramowych wpływa pozytywnie na rozwój kreatywności, pewności siebie, umiejętności wyrażania emocji. Na zajęciach pracujemy nad ruchem scenicznym, prawidłowym poruszaniem się po scenie, wyrazistym gestem. Oswajamy się z pracą przed kamerą i z mikrofonem. Pozwala to na coraz lepsze rozwijanie umiejętności kreowania odgrywanych postaci i identyfikowania się z nimi na scenie.

 • Dykcja i interpretacja

  Zajęcia z dykcji i interpretacji tekstu pozwalają na wspólne opracowanie dialogów występujących w scenariuszu musicalu. Dzięki ćwiczeniom artykulacyjnym i emisyjnym widz w stu procentach zrozumie przekazywane przez aktora treści mówione, a częste powtórzenia podczas próby pomogą w pamięciowym opanowaniu tekstu oraz utrzymaniu tempa akcji w spektaklu.

 • Jak przygotować się do zajęć

  Na zajęciach ruchowych odpowiedni będzie wygodny strój sportowy. Może być ten sam, w którym ćwiczysz na zajęciach tanecznych. Zajęcia z dykcji będą statyczne, ale weź ze sobą scenariusz i naucz się dialogów, które zostały Ci przydzielone. Twoje zaangażowanie będzie najlepszą formą przygotowania do zajęć.

Zgłoś się na casting!

Przesłuchania do grup dziecięcych 7-12 lat, młodzieżowych 13-17 lat i osób dorosłych 18+.